Dobrovická muzea přivítala stotisícího návštěvníka

Marcela Friedrichová z Bakova nad Jizerou se stala ve středu 1. března jubilejním stotisícím návštěvníkem, kterého Dobrovická muzea přivítala ve svých expozicích cukrovarnictví, lihovarnictví, řepařství a města Dobrovice.

Jubilejní návštěvnice přijela do Dobrovice se svými kolegy a klienty z bakovského Denního centra pro seniory Jizera na výstavu S patchworkovým a EBRU srdcem nad vodní hladinou, která je zaměřena na šití patchworkovou technikou a na malování na vodní hladině tradiční tureckou technikou EBRU pocházející z 11. století. Od ředitelky muzea Ludmily Radkové obdržela jako dárek za to, že byla ve správný čas na správném místě, vstupenku pro dva na čtyři kulturní či sportovní akce konané v muzeu v roce 2017 a také několik balení cukru, který se vyrábí v cukrovaru těsně přiléhajícím k areálu muzea. Marcele Friedrichové poblahopřáli rovněž zástupci zakladatelů muzea, starosta města Dobrovice Tomáš Sedláček a tiskový mluvčí společnosti Tereos TTD Jakub Hradiský.

Dobrovická muzea dosáhla na metu prvních sto tisíc návštěvníků necelých sedm let od svého otevření v květnu 2010. Expozice se nacházejí v budovách bývalého hospodářského dvora z 16. století. Zakladateli muzea jsou město Dobrovice a společnost Tereos TTD, provozující v Dobrovici již od roku 1831 cukrovar a od roku 2006 také lihovar.
Jakub Hradiský, Tereos TTD, a.s.
2. 3. 2017