Den otevřených dveří v Dobrovici


Více než patnáct set lidí se přišlo podívat na Dny otevřených dveří do cukrovaru a lihovaru společnosti Cukrovary a lihovary TTD, a. s., v Dobrovici, které proběhly o víkendu od 17. do 19. října 2008.

Kvůli probíhající kampani byly prohlídky areálu cukrovaru a lihovaru organizovány po třicetičlenných skupinkách, kterým byli průvodci dlouholetí zaměstnanci cukrovaru. Návštěvníci si prohlédli výrobu cukru od výkupu řepy až po finální úpravu, a dokonce mohli ochutnat právě vyrobený cukr přímo v budově cukrovaru.

Součástí prohlídky, která trvala přibližně hodinu a půl, byla i návštěva nově vybudovaného lihovaru, kde se z cukrové řepy vyrábí obnovitelný zdroj energie – bioetanol. Tam se mimo jiné také návštěvníci dozvěděli, co společnost udělala, aby se neopakovaly nedávné problémy, kdy se z lihovaru nepravidelně linul zápach. Všichni návštěvníci se tak přímo na místě a za plného provozu mohli přesvědčit, že problémy se zápachem jsou minulostí.

Na závěr prohlídky obdržel každý z návštěvníků malou pozornost, která mu bude připomínat příjemný a poučný výlet do světa výroby cukru a lihu.


20. 10. 2008
Cukrovary a lihovary TTD, a.s.