Kampaň Biopaliva frčí startuje

Dobrovice, 25. května 2011 – Nezisková organizace CZ Biom – České sdružení pro biomasu, zahajuje informační kampaň Biopaliva frčí. Kampaň má zlepšit informovanost široké veřejnosti o kapalných biopalivech – například jak správně jezdit na vysokoprocentní směsi jako bioetanol E85 nebo bionafta FAME.

Tisková konference se koná v 10 hodin v areálu výrobce biopaliva E85 a generálního partnera kampaně – Tereos TTD, Dobrovice, okres Mladá Boleslav. Od 13 hodin bude následovat odborný seminář k certifikaci biopaliv, kterou nedávno schválila Poslanecká sněmovna. Za certifikační firmy vystoupí Bureau Veritas, která má zkušenosti s již více jak 40 certifikacemi na území ČR nebo TÜV SÜD.

O čem je kampaň Biopaliva frčí
Kampaň je určena pro širokou veřejnost. Hlavním komunikačním kanálem a zdrojem informací bude web www.biopalivafrci.cz. Web chce být otevřený diskuzi – je zde samostatné diskuzní fórum, které bude propojeno s Facebookem. Na dotazy veřejnosti budou odpovídat odborníci – výkonný ředitel CZ Biomu a manažer projektu kampaně ing. Jiří Trnka a předseda CZ Biomu ing. Jan Habart, PhD. V plánu jsou i reklamní bannery a další formy prezentace na zpravodajských, lifestylových a motoristických serverech.

Letáky a plakáty na čerpacích stanicích
Na čerpacích pumpách partnerů budou k dispozici informační letáky k nejčastějším typům vysokoprocentních směsí biopaliv, která jsou v ČR k prodeji – pro benzínové motory je to bioetanol E85, pro diesely směsná motorová nafta SMN30 a bionafta B100 (FAME). Obsahují kromě vlastností i doporučení, jak s nimi správně zacházet, aby spotřebitelé neudělali zbytečně negativní zkušenost. Partnery kampaně mezi distributory jsou ČEPRO, Venatrade a KM-Prona.

Kdo je CZ Biom
CZ Biom je nevládní nezisková a profesní organizace, která byla založena v roce 1994 s cílem podporovat rozvoj využívání biomasy jako obnovitelné suroviny, rozvoj fytoenergetiky, kompostárenství a využití bioplynu i ostatních biopaliv v České republice. Sdružuje významnou část odborníků, podnikatelů a dalších subjektů činných v oblasti využívání biomasy. Zároveň na webu www.biom.cz nabízí v rámci České republiky nejobsáhlejší soubor informací z oblasti biomasy a bioodpadů.

25. 5. 2011
Zdroj: biopalivafrci.cz