Shromáždění zemědělců a zpracovatelů na podporu biopaliv
27. 5. 2010 v Praze


Ve čtvrtek 27. května t. r. bude pokračovat 79. schůze Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Poslanci mají jednat o vetu prezidenta Václava Klause, které se týká novely zákona č. 86/2002 Sb. – povinnosti navýšení podílu přimíchávání biopaliv. Výsledky jednání sněmovny se dotknou drtivé většiny českých zemědělců i části zpracovatelů.

Agrární komora ČR, Zemědělský svaz ČR, Českomoravský svaz zemědělských podnikatelů, Svaz lihovarů ČR, BIOETAOL SEVER Odbytové družstvo, Agrární unie, Svaz pěstitelů cukrovky Čech, spolu s některými dalšími organizacemi, se rozhodly prosazení zákona o navýšení podílu biosložky v motorových palivech podpořit. Svolávají proto shromáždění českých zemědělců a zpracovatelů na podporu zákonodárců k přehlasování veta prezidenta republiky Václava Klause. Účastníci se mají setkat na pražském Staroměstském náměstí ve čtvrtek 27. května v 9.00 hodin. Podle informací zvěřejněných ČTK uvedl prezident AK Jan Veleba, že se zemědělci přijdou podívat na demonstraci odpůrců biopaliv a poté chtějí ve sněmovně přihlížet hlasování poslanců a působit tak na ně.

Shromáždění k podpoře biopaliv má být i reakcí na shromáždění odpůrců biopaliv organizované Svobodnými, svolávané na den jednání sněmovny na Malostranské náměstí.


25. 5. 2010